ADRA Česká republika je humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí. Jsme součástí mezinárodní sítě charitativních organizací ADRA působící ve více než 100 zemích světa. Poskytujeme okamžitou pomoc (nejen) při přírodních katastrofách a zlepšujeme životní podmínky lidí žijících v chudobě.


Pobočka ADRY ve Valašských Kloboukách

Vážení spoluobčané, od září letošního roku jsme otevřeli místní pobočku humanitární organizace ADRA. Najdete ji na adrese: Kramolišova 1108, v přízemí šedé budovy u koupaliště. Veškeré provozované aktivity jsou na bázi dobrovolnictví a jsou nabízeny zdarma.

Provozní doba:

Úterý 10:00 – 12:00 hod

Čtvrtek 15:00 -16:30 hod

Během provozní doby zde můžete využít tyto služby:

  • sociální šatník – každý si může přijít zdarma vybrat co potřebuje nebo naopak darovat to, co může ještě posloužit druhým. Přijímáme pouze čisté a vyprané oblečení všeho druhu a velikostí (pánské, dámské, dětské)
  • reuse point – je bazar funkčních předmětů pro domácnost, kam lidé věnují věci, protože je již nepotřebují a zdarma si mohou odnést to, co aktuálně využijí. Zejména různé potřeby pro domácnost, pro děti, hračky, sportovní potřeby apod. Věci musí být funkční, nepoškozené a znovupoužitelné.

Šatník a bazar jsou služby pro všechny lidi, kteří rádi recyklují.

  • Potravinová banka – výdejní služba – je určena předně sociálně slabším občanům.

Přijďte si vybrat zdarma co potřebujete nebo darovat to, co doma již nevyužíváte.