Začal internetový televizní seriál Projekt rodina

Křesťanská internetová televize HopeTV zahájila v pátek 8. 4. 2016 nový publicistický seriál Projekt rodina. Cyklem krátkých motivačních filmů a besed provázejí sociální pedagožka a vztahová poradkyně Milena Mikulková a internetový pastor Jindřich Černohorský. Projekt rodina reaguje na fakt, že šťastných manželství není statisticky v České republice mnoho. Každé druhé se rozvádí a o těch, co spolu zůstávají, nejde vždy říci, že jsou spokojení.

Co je to chození a jaké má fáze? Jak si vybrat toho pravého, tu pravou? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co dělat, když partner nebo partnerka jsou stále fixováni na rodiče? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody? Tyto otázky a mnoho dalších si položili autoři seriálu, v němž postupně zveřejní na internetu šestnáct tématických dílů pokrývajících oblast od zamilovanosti a “chození” až po rozvod a porozvodovou komunikaci.

“Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme příběhy diváků, a proto dáváme všem zájemcům možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům,” říká moderátor cyklu Jindřich Černohorský. K dispozici je i komunikaci s odborníkem po internetu. Kontaktní e-mail je projektrodina@hopetv.cz,  webové stránky jsou www.projektrodina.cz.

 

První díl s názvem “Erb muže” má podtitul Vědí muži, co od nich ženy očekávají?

Mnohá média před nás staví obraz ženy, který je velmi deformovaný. Očekávání mužů jsou pak v realitě často nenaplněná. Co je pro ženy přirozené? A co muži u žen hledají a očekávají? Druhý díl s názvem “Ve znamení ženy”.

Zamilovanost patří do období chození. Těšíme se na každou chvilku, kdy toho druhého uvidíme. Rádi děláme i úplně obyčejné věci, které by nás možná ani moc nebavili. Ale když je on s ní, nebo ona s ním, pak i ty všední věci jsou výjimečné. Chození je krásný adrenalin. Ale co když zamilovanost začne pomalu mizet? Jak se připravit na období, kdy vztah už nebude tak vzrušující? A dá se nějak rozpoznat v období chození, jaký bude můj partner za deset, dvacet let? Třetí díl s názvem “Hledám zn. Zoufale”.