Přivítání

V sobotu 17. 1. 2015 jsme v dopoledních hodinách bohoslužby přivítali do našeho sborového společenství ve Valašských Kloboukách manžele Miklicovy s dětmi.

IMG_2937Jsme společenství, které má hodně dětí a počet se rozrostl o další 4 děti těchto manželů – tři děvčata a jednoho chlapce. Tato mladá rodina bydlící na polosamotě se rozhodla prožívat své křesťanství společně s námi. Při přivítání jsme je obdarovali knihou o včelaření. V rozhovorech se nám sdíleli, že by rádi začali včelařit.  Jsme křesťané, kteří přijímají Bibli za Boží Slovo a současně se těšíme i z druhé knihy, kterou nám laskavý Bůh dal a tou je “kniha přírody”, kde můžeme pozorovat jiné rysy našeho úžasně moudrého Stvořitele. Přijetí do sborového společenství dává možnost  aktivně se účastnit,  směřovat, rozhodovat a obohacovat  nejen náboženský, ale i běžný život tam, kde se nacházíme. Samozřejmě, že určitou možnost mají i naši přátelé, kteří nejsou členy našeho sboru – jsme otevřeni naslouchat i jejich radám a tomu co nám chtějí sdělit.

Chcete-li se s námi seznámit, přijďte nezávazně mezi nás. Těšíme se na každé setkání. Nejsme dokonalým společenstvím, učíme se, mýlíme se, ale chceme  s pomocí našeho Pána měnit vše, co je potřeba, abychom následovali jeho vůli. Jsme přesvědčeni, že Bůh to s námi myslí nejlépe, ale přitom chce zachovat naši svobodu při rozhodování. Vnímáme na základě vlastních zkušeností, že je to pozvání ke svobodě, která je v Kristu Ježíši. V Něm je řešení všech našich problémů. Pokud toužíš po svobodě, mohu ti jen doporučit – hledej tuto skutečnou svobodu. Stojí to za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..